MKS Andrychów

Turniej o wejście do 1 ligi siatkarskiej mężczyzn właśnie się skończył. Emocje opadły. Niestety Olimpia Sulęcin okazała się dzisiaj lepsza i to ona dostała miejsce w wyższej lidze. Nasuwa się kilka pytań. Jakie są plany MKS-u na kolejny sezon? Czy są planowane transfery zawodników i trenera? Czy projekt hali siatkarskiej z prawdziwego zdarzenia zostanie zrealizowany?

Z różnych źródeł (fanpage’ów drużyn partycypujących w turnieju finałowym*) wyłania się obraz Andrychowa jako miejsca, gdzie poza sportową rywalizacją odbywa się jawna faworyzacja miejscowej drużyny przez sędziów i działaczy PZPS-u. Jest to o tyle przykre, bo ujmuje talentu i waleczności graczom z drużyny, a każda ich wygrana zostaje okraszona złośliwościami o pomocy sił wyższych.

MKS-owi należą się wielkie podziękowania za wzorową postawę przez cały sezon i wyrozumiałość za ostatni mecz w finale, bo nawet najwięksi czasem się mylą.

Niestety różni miejscowi aktywiści internetowi szabrują i mącą w różnych forach i komentarzach w sieci na tematy poza boiskowe. Są to tylko i wyłącznie ich imaginacje, nie należy brać ich opinii za własne.

Chciałbym podkreślić, że MKS Andrychów nie ‚sprzedał’ meczu z Krosnem w finałowym turnieju wystawiając drugi skład po 2 secie (awans z 1 miejsca był już zagwarantowany), tylko dał odetchnąć kluczowym zawodnikom oraz uchronił ich przed potencjalnymi kontuzjami, bo nie każdy kibic siatkarski miał kiedyś sposobność w życiu grywać w siatkówkę. Otóż ciągłe wyskoki, skoki, upadki, przyjmowanie piłki lecącej 100 km/h jest bardzo kontuzjogenne.

Największe słowa uznania chciałbym wysłać do trenera MKS-u p. Legienia, który zrobił niesamowitą pracę w Andrychowie, wprowadzając dyscyplinę, wiedzę i podnosząc umiejętności zawodników, co widać było w każdym meczu w sezonie, a miałem przyjemność oglądać kilkanaście meczy. ‚Kibic finałowy’ może odnieść inne wrażenie, bo ma mniejsze doświadczenie w oglądaniu drużyny z Andrychowa.

Jako, że przedstawiam swoją opinię na temat finałów muszę również opisać słowa krytyki za stan boiska siatkarskiego. Widok wózków z dziećmi, kibiców na krzesełkach, leżących ludzi parę metrów od linii końcowej wprawił mnie w lekkie osłupienie, a co dopiero mówiąc o komforcie gry zawodników turnieju. Mieli za mało miejsca na serwy, podbijanie piłek, grę po wybloku i to nie jest wina małej hali. Rozumiem, że osoby zasłużone dla klubu mają miejsca w strefie ‚VIP’, ale na żadnym boisku strefa ‚VIP’ nie wkłuwa się w strefę gry. Można by zauważyć, że był to turniej siatkarski rozgrywany na boisku do piłki plażowej pozbawionym piasku.

Podsumowując te kilka finałowych dni warto patrzeć z optymizmem, bo nasze miasto zostało znowu zauważone na mapie Polski, a ilość kibiców tłumnie ciągnąca na halę liczona była w setkach.

Andrychów = siatkówka = MKS

*linki fanpagów
https://pl-pl.facebook.com/mksandrychow1/
https://pl-pl.facebook.com/aspsNETostroleka/
https://pl-pl.facebook.com/OlimpiaSulecin/
https://pl-pl.facebook.com/KSSKarpatyKrosno/
https://pl-pl.facebook.com/KSLechia/

0 comments on “MKS AndrychówAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *